A webdesignerdolgozhat egy cég alkalmazottjaként vagy vezethet saját vállalkozást. Munkája során a megrendelő igényeihez igazodva internetes honlapokat tervez, saját elképzeléseivel, ízlésvilágával összeegyeztetve. Az ő felelőssége a megrendelő által meghatározott információkat oly módon megjeleníteni, hogy az a honlapra látogatók számára vonzó, érthető, áttekinthető legyen.
A webdesigner, miután meghatározta a megrendelővel közösen a fejlesztésre kerülő honlap jellemzőit, megtervezi a hozzá szükséges erőforrásokat (eszköz, ember, idő, pénz). A honlap kialakítása során többek között feltölti a szövegeket, elrendezi a menüpontokat, képeket és grafikákat helyez el a felületen. Tesztüzemet hajt végre, aminek eredményei alapján elvégzi a szükséges módosításokat, majd a honlapot élesíti, azaz nyilvánossá teszi.
Felsőoktatás
Szakképzettség: Webdesigner
Szint: Elektronikus ábrázolás alapképzési szak (BA)
- Munkakörnyezet: tevékenységét jellemzően zárt térben, irodában végzi – pl. reklámügynökségnél, nyomdánal –, számítógép előtt ülve.
- Munkaidő: normál munkarendben dolgozik (heti 40 óra hétfőtől péntekig). Saját vállalkozás esetén a munkarend rugalmasabban alakul, maga osztja be idejét.
A Webdesigner munkakör betöltéséhez az alábbiaknak kell megfelelni:
- jó látás, a grafikai fejlesztések miatt;
- ép karok, kezek és ujjak, a számítógépes klaviatúrán történő munkavégzés miatt;
- jó hallás, az esetleges zenei fejlesztések végett és a megrendelővel történő egyeztetések érdekében.
Mozgás- és hallássérültek számára a munkakör átszervezésével, egyéni, sérülés-specifikus módosításával, a munkakörnyezet ergonomikus kialakításával, speciális eszközök beszerzésével, megfelelő védőeszközök használatával lehetővé válhat a munkafeladatok jelentős részének elvégzése.
- Digitális kompetencia
- Technológiai, műszaki kompetencia
- Kreativitás
- Önállóság
- Probléma megoldási képesség
- Tanulás
- Logikus gondolkodás
- Kommunikációs képesség